Як правильно обрати маску «хамелеон»?

Зварювальна маска «хамелеон» — засіб захисту, який позбавив зварників необхідності кожного разу знімати маску, щоб поглянути на робочу поверхню. І все завдяки наявності автоматичного світлофільтру. Однак не всі фільтри однаково добре захищають і комфортні в роботі. Недорогі моделі погано функціонують при підвищеній запиленості, а в мороз повільніше спрацьовують.

Як підібрати маску «хамелеон», щоб захистити зір і працювати з комфортом?

Критерії вибору «хамелеону»

Серед надійних виробників «хамелеонів» варто виділити бренд MOST, SPEEDGLAS і OPTREL. Якщо хочете оригінальну продукцію, перевіряйте достовірність і купуйте товар у надійного продавця або офіційного сертифікованого імпортера — на ринку безліч підробок з Китаю. Перевіряйте, чи є у виробника міжнародний сертифікат якості DINplus, в крайньому випадку DIN.

Перед тим, як прийняти рішення про покупку, звертайте увагу на наступні параметри:

Вказівка ​​оптичного класу фільтра.
Погана оптика серйозно шкодить зору. Сварка через неякісний фільтр призводить до швидкої стомлюваності — в результаті якість роботи знижується. Краще значення — 1. Чим вище цифра, тим гірше. Якщо виробник не вказав клас, значить, він намагається приховати низькі характеристики свого виробу.

Габарити оглядового віконця.
З великим кутом огляду зручніше працювати, однак за комфорт доведеться доплатити.

Первісна ступінь затемнення фільтра і рівень захисту.
Чим світліше в неробочому стані, тим краще огляд. Мінімальне значення ступеня захисту, котре має забезпечувати якісний «хамелеон» — 13DIN, при цьому воно не залежить від того, спрацював фільтр чи ні.

Швидкість спрацьовування фільтра.
Для побутових цілей підійде швидкість 1/20000 с, для професійних — від 1/30000 с.

Будьте уважні — дешеві хамелеони просто не можуть мати надвисоку швидкість спрацювання (понад 1/30000 с.).

Можливість плавно відрегулювати чутливість спрацьовування.
При високому значенні фільтр починає блимати, а при низькому не завжди спрацьовує. Плавне регулювання дозволяє налаштувати зручний робочий режим.

Кількість датчиків дуги.
Більша кількість знижує ймовірність ситуації, коли фільтр самостійно відкривається під час зварювання. Наприклад, для аргонодугового зварювання потрібно не менше 4 датчиків, а для механізованого зварювання — не менше 2 датчиків.

Можливість замінити батарею.
Вбудований елемент живлення служить обмежений час. Практичніше підібрати модель зі знімною батареєю.

Плавність регулювання ступеня затемнення.
Мати фіксоване затемнення дешевше, але незручно. За допомогою регулювання можна налаштувати потрібний рівень затемнення, при цьому врахувати умови освітлення і зварювання, а також особливості зору зварника. Краще мати два діапазони затемнення, наприклад, для зварювання в місцях з поганим освітленням, для аргонодугового зварювання.

Плавне регулювання часу повернення в первісний стан.
Потрібно мати затримку на відкриття світлофільтру на випадок, коли дуги немає, але залишилося світіння розпеченого металу.

Можливість регулювати наголів’я.
Це дозволить зручно відрегулювати щиток зварника так, щоб працювати з комфортом. Якщо не можна присунути фільтр або відсунути його від очей, складно налаштувати потрібний кут огляду.

Тим, хто використовує діоптричні лінзи, варто підібрати фільтр з великим оглядовим віконцем — так лінза не покриватиме всю поверхню, а значить, немає необхідності піднімати маску кожен раз, коли потрібно подивитися поверх лінзи.


Правильний вибір маски «хамелеон» і захисних окулярів для роботи дозволить підвищити продуктивність і надійно захистити очі. А ваш зір — це безцінний ресурс!

Окрім масок — рекомендуємо ознайомитись з усім переліком засобів для захисту зварників. Якісні індивідуальні засоби захисту мають безліч переваг — по-перше, ви перестаєте хвилюватись за себе та повністю концетруєте свою увагу на виконанні роботи, що значно підвищує продуктивність. По-друге, кількість нещасних випадків на виробництві, а також промислових травм зводиться до мінімума. По-третє, комфорт робочих умов покращує якість вашого життя та задоволення тим, що ви робите!

Тож не соромтесь, покажіть цю статтю своєму керівнику на виробництві, а якщо ви і є цим самим керівником або самозайнятою особою — дзвоніть нам, залишайте заявку на сайті та ми допоможете вам підібрати найкращі засоби захисту за помірними цінами для вашого металообробного підприємства!

 

Спасибо
Ваша заявка принята и уже обрабатывается нашими специалистами.
Оставайтесь на связи!