Застосування засобів проти налипання бризок під час зварювання

Бажаєте придбати спрей, пасту чи рідину проти налипання бризок, але не впевнені, що саме потрібно і як правильно користуватись? Маєте сумніви стосовно доцільності використання технічної хімії на вашому виробництві? Тоді, сподіваємось, що ця стаття буде корисною.

Що таке зварювання і нащо тут технічна хімія?

Зварювання — це процес отримання нероз’ємного зварного з’єднання. Розповсюдженим є механізоване дугове зварювання плавким електродом в середовищі захисних газів (напівавтоматичне, в широких масах) і воно пов’язане з плавленням зварювального дроту. Під час плавлення дроту його частина «розбризкується» на зварювальний пальник та зварюваний виріб (його навколошовну зону), а це призводить до виходу з ладу витратних запчастин пальника та необхідності в додаткових зачисних операціях після зварювання. Для попередження налипання бризок під час зварювання використовується спеціальна технічна хімія: спрей (стандартний та керамічний), паста та рідини проти налипання бризок. Багаторічний досвід вказує на те, що більшість (близько 80%) інженерно-технічних працівників не знають точного призначення кожного з видів засобів проти бризок.

Види промислових засобів проти налипання бризок під час зварювання.

Спрей проти налипання бризок — це аерозоль в балоні зі стандартним об’ємом 400мл. Його призначення — захист зварювальних пальників та витратних запчастин від налипання бризок. Наноситься швидким розпиленням невеликої кількості аерозолю ззовні та всередину робочої частини зварювального пальника. Стандартний спрей надає захист, приблизно, на 1-2 години, але швидко випаровується при зварюванні на потужних режимах (350А та більше). Керамічний спрей створює термостійку захисну плівку з терміном служби до 8 годин. Спрей категорично заборонено наносити на зварюваний виріб, бо він жирний та вільно проникає в розплавлений метал. Це призводить до виникнення дефектів під час зварювання, зниження якості продукції, потреби в додаткових операціях із знежирення перед подальшим фарбуванням, підвищенню собівартості виробів.

Паста проти налипання бризок має аналогічне зі спреєм призначення. В тару з пастою занурюють робочу частину зварювального пальника, щоб нанести на неї невелику кількість пасти. Економічний ефект у звичайного спрея та пасти – однаковий. Керамічний спрей, навіть при більшій вартості, надає більшу вигоду для споживача через термостійкість протягом 8 годин і, як наслідок, суттєво менші витрати.

Рідина проти налипання бризок — виготовляється на водяній основі або на базі рослинних олій. Дешеві варіанти рідин на базі рослинних олій мають більш привабливі ціни, але насправді є менш дієвими — вони не забезпечують повний захист зварюваного металу. Також вони проникають у розплавлений метал, що призводить до дефектів під час зварювання, мають характерний різкий запах під час випаровування та вимагають подальшого знежирення перед фарбуванням поверхні. Рідина постачається в каністрах 5л, 10л, 20л, але популярною є 10л тара. Ми рекомендуємо використовувати рідину на водяній основі — вона не проникає у розплавлений метал, не має запаху та не потребує подальшого знежирення. Рідину наносять за допомогою спеціальних промислових розпилювачів безпосередньо на місце зварювання та навколошовну зону в невеликій кількості. Наприклад, рідина MOST дозволяє виконувати зварювання вже за 30-60 секунд після розпилення, а нанесення на метал надає антикорозійну стійкість протягом 2 годин (до початку біологічного розпаду рідини на металі). Нанесена рідина створює мікроплівку на поверхні металу, що перешкоджає адгезії крапель розплавленого металу на поверхню зварюваного виробу — після завершення зварювання достатньо змахнути ганчіркою сталеві «кульки» з поверхні. Використання рідини суттєво знижує видатки на абразивні матеріали, полегшує процес виготовлення зварних конструкцій та дозволяє забезпечити чудовий вигляд навколошовної зони після зварювання.

Средства против налипания брызг

Резюме

Отже, спрей та паста проти налипання бризок використовуються лише для захисту зварювальних пальників та витратних запчастин від передчасного виходу з ладу, їх категорично заборонено наносити на місця зварювання. Рідина проти налипання бризок наноситься на місце зварювання та навколошовну зону, надає антикорозійний захист, захищає поверхню від крапель розплавленого металу, полегшує та зменшує кількість операцій кінцевої обробки металоконструкцій.

Радимо ознайомитись з розділом технічної хімії на нашому сайті. За будь-якою інформацією звертайтесь до нас за телефоном чи електронною поштою, вказаними на сайті — будемо раді допомогти!

 

Спасибо
Ваша заявка принята и уже обрабатывается нашими специалистами.
Оставайтесь на связи!